Kontakt

 

ICQ:  276-547-407

mail: jirka.hlavacek@centrum.cz

 

Poorličani pod drobnohledem

14.3.2009 NOVINKA Ostatní, Trvalý odkaz

Krátké pojednání o mých rybářských kamarádech z poorlického jádra, se kterými trávím čas na rybách, v restauračních zařízeních ale i při jiných aktivitách. Seřadím je abecedně, aby snad na sebe kluci nažárlili. 

 

Bulk:

Můj první MRKospolubojovník. Pamatuju si na časy, kdy jsme na kole objížděli všemožné vodní plochy v okolí našeho města. Bulka jsem poznal jako téměř ortodoxního feedraře a musím říct  že na feeder opravdu umí chytat skvěle. Díky němu jsem si vlastně koupil feedrový prut. Je to člověk s vytříbeným módním vkusem, především co se tyká účesů a výběru rybářské obuvi, nemá mezi poorličany konkurenci.Snad Kubo letos budeš mít na ryby víc času a něco spolu ještě odchytáme :-).                      P.S.: Na ty svatební koláčky jsem se fakt těšil!

Hugo Fisher:

Familiérně též přezdívaný Ježďa. Vstoupil na MRK jako uragán, a jeho závěsoví okouni jsou legendární. Vláčkař tělem i duší, i když občas si stěžuje že je mu zima, že moc fouká, kopřivy moc pálej a voda je moc mokrá. Mistr okounů, mistr rozkoše :-) Od doby co poznal woblery firmy Rapala, není s ním moc k vydržení. Řekl bych, že už mu z toho trošku hrabe, samozřejmě pouze v dobrým smyslu :-) Na ryby s ním jezdím moc rád, i když má trošku problémy s orientací v čase, jeho červený žihadýlko pro dvě osoby nás zatím vždycky dovezlo na místo určení. Výborný fotograf, fotky od něj jsou pýchou mého fotoalba.                          PS: Honzíku, letos si toho sumíka už chytneš!

 Mr.Stick:

Kdo by neznal slavného Mrštíka? Uznávaný a respektovaný odborník z internetových diskuzí. Pro ryby dělá maximum. Není mu cizí jet kvůli nim i několik set kilometrů. Výborný plavačkář i vláčkař. Svoje umění umí také náležitě prodat a začíná se objevovat jako autor odborných článků v různých rybářských periodikách. Jako u předchozího člena, i on má občas problémy s časem, možná mu koupím hodinky s vodotryskem. Podle mého názoru nástupce Kuby Vágnera. Určitě to někam dotáhne, a já se ho budu držet jako klíště :-)

Pavel Z.:

Pavlík je můj oblíbenec. A já jeho taky. Na festivalu v Trutnově si mě totiž adoptoval jako svého syna! Nejzkušenější a troufám si napsat i nejlepší vláčkař naší party. Velký sportovec, nejlépe mu jdou šipky a kulečník. Mimo to umí taky kouzelný věci s Photoshopem, což se rybářům někdy může  hodit. Rád si dá sem tam pivko, jako já :-)                                                                  

PS: Pavlíku, místo na poličce pro poháry pořád mám

 

Článek bude aktualizován

Komentář ke článku (10)

Kde se vzalo Poorlické jádro?

14.3.2009 NOVINKA Ostatní, Trvalý odkaz

Bylo to někdy v roce 2005 kdy jsem se na MRK.cz seznámil s rybářem s přezdívkou Bulk. Ačkoliv jsme bydleli ve stejném městě, jen pár desítek metrů od sebe, poznali jsme se právě přes MRK. Tam jsme také domlouvali naše rybářské výpravy kolem řeky Orlice. Většina našich diskuzí probíhala v Plkárně, mnohdy jsme popsali několik stránek jen my dva, což samozřejmě místním matadorům začlo lézt krkem a dávali nám to patřičně najevo :-) Opustili jsme tedy scény Plkárny a dočasný azyl našli v tehdejším pokecu Bulvár - Hyde park, kde jsme tvořili takzvanou odpolední směnu :-) Tou dobou jsem také na MRKu začínal registrovat chlapce se zajímavou přezdívkou Mr.Stick, který, ač nováček, se zde projevoval s velkou aktivitou a chutí. Protože jsme oba chytali na podobných revírech, začali jsme si vyměňovat své zkušenosti s lovem na nich. Na ICQ jsme proplkali mnoho hodin, a také tam vznikl nápad vytvořit si na MRKu vlastní diskuzi, kde si budeme moct psát o čemkoliv a nebudeme utlačování většinou :-) Diskuzi jsme pojmenovali po naší nejoblíbenější řece Orlici a jejím okolí - tedy Poorlicko, po vzoru kolegů z Brna jsme ještě dosadili do názvu JÁDRO (tímto děkuji kolegyni Abies Alba za jadernický nápad). Poorlické jádro tedy bylo v polovině roku 2006 na světě. Zpočátku jsme ho navštěvovali téměř jen my tři (Bulk, Georgino, Mr.Stick) + několik přespolních přátel Poorlického jádra. Postupně však návštěvnost stoupala, přibyly nicky jako Hugo Fisher, Pavel Z., Pásovec, a další a další. V současné době jádro navštěvuje několik desítek aktivních přispívajících z celé ČR a stalo se jakousi centrálou a útočištěm hlavně vláčkařů :-)

Komentář ke článku (14)