Kontakt

 

ICQ:  276-547-407

mail: jirka.hlavacek@centrum.cz

 

fotoreportáž - BVV a Jestřabice 2009

24.3.2009 NOVINKA Ostatní, Trvalý odkaz

Několik fotek z Rybářského veletrhu v Brně a z následné rybačky v Jestřabicích. Až bude čas tak dopíšu k jednotlivým fotkám komentář.

Komentář ke článku (6)

Hugo je marod

16.3.2009 NOVINKA Ostatní, Trvalý odkaz

Našeho kamaráda Hugo Fishera zklátila choroba. Pravděpodobně se jedná o chřipku. Není mu dobře a je smutný. Ani mě není moc dobře tak jsem z toho smutný. Nějak mne pobolívá ucho, doufám že to nebude zánět a že to brzo přejde. Myslete na Huga a na mě prosím, zdraví je důležité. Děkuji, Georgino.

Komentář ke článku (10)

Bulk má narozeniny!!!

16.3.2009 NOVINKA Ostatní, Trvalý odkaz

Bulk má narozeniny,
my máme přání jediný,
štěstí, zdraví, štěstí, zdraví,
hlavně to zdraví.

Dobré je že jsi na světě,
koukni jak rádi máme tě,
štěstí, zdraví, štěstí, zdraví,
hlavně to zdraví.

Zvedněte číše do velké výše,
je tady moštu jak pro celý pluk,
a proto ťukneme jednou, ťukneme dvakrát,
ťukneme třikrát, víc už ani ťuk.

Lokni si jako krokodýl,
budeš tu s námi o to dýl,
štěstí, zdraví, štěstí, zdraví,
hlavně to zdraví.

Když už se člověk narodí,
dej Bůh, ať málo marodí,
štěstí, zdraví, štěstí, zdraví,
hlavně to zdraví.

Zvedněte číše do velké výše,
je tady moštu jak pro celý pluk,
a proto ťukneme jednou, ťukneme dvakrát,
ťukneme třikrát, víc už ani ťuk.

Bulk má narozeniny,
my máme přání jediný,
štěstí, zdraví, štěstí, zdraví,
hlavně to zdraví,
štěstí, zdraví, štěstí, zdraví,
hlavně to zdraví.

Komentář ke článku (3)

Výtvory z dětských let

15.3.2009 NOVINKA Ostatní, Trvalý odkaz

Zrovna jsem našel na starém CDčku svoje dětské výtvory z let 1998 - 2000, tak sem nějaký píchnu pro pobavení :-)

Texty nechám neupravované, původní z té doby. PS: Tak nakonec jsem jen trochu promáznul konkrétní názvy revírů :-)

 První vycházka roku 2000

Psal se 20.únor 2000…
Jel jsem na první letošní vycházku.Volba nakonec padla na Orlici ***.Bylo víc vody,proto jsem šel k přítoku.Nejdřív jsem to zkoušel na žížalu,zezačátku jsem chytal u břehu,potom jsem splávek nechal splout dál do tišiny a splávek se nádherně rozjel.Na nic jsem nečekal a zasekl jsem,začal kratší boj a výsledkem byl krásný jelec tloušť dlouhý 36cm.U přítoku jsem to nechal uklidnit a šel jsem se podívat „ke křížku“,tam jsem ale záběr neměl,asi za 20min jsem se vrátil na předešlou lokalitu ale jako nástrahu jsem zvolil kostičku chlebové kůrky.První nához na „horké místo“,obvyklý rozjezd a na břehu byl tloušť 32cm.Hned další nához přinesl další překvapení:splávek už pomalu zajížděl z tutového místa do břehu a  najednou zmizel.Pohotově jsem zasekl a začal boj,tento tloušť byl určitě největší,jenže těsně u břehu se špička prutu narovnala a já viděl jen záblesk rybího těla.Po této příhodě se chvíli nic nedělo ale pak přišel takový neobvyklý záběr:známé ťuknutí a potom se splávek pomalu rozjel.Zasekl jsem a za chvíli byla na břehu krásná plotice(33cm)která měla kousek hlavy oranžovou.Chvíli po ní jsem ještě zdolal tlouště 35cm.Na břehu tedy ležely tři tloušti 32,35,a36cm a plotice 33cm.První vycházku roku 2000 jsem zhodnotil jako úspěšnou.      
 

Štika

Psal se srpen 1999…
Bylo krásné letní ráno a já se svým otcem jsme vyjeli na „naše“oblíbené místo na Orlici ***,kde jsou velcí okouni,které chytáme na twistery.Byli jsme na místě,po kratším přehrabování v krabičce jsem zvolil bílého twistera a nahodil na  naše první místo pod splavem.Twister dráždivě prozkoumával dno Orlice ale účinek žádný.Proto jsem přešel přes most na druhou stranu řeky,sešel na velké kameny a nahodil těsně pod splav.Nic se nedělo ale přesto jsem nahodil znovu.Asi při třetím otočení kličkou navijáku jsem ucítil tupý odpor v prutě.Přisekl jsem a cítil,že na druhém konci vlasce něco bojuje.Ryba jezdila ze strany na stranu a občas byl ve vodě vidět žlutý záblesk rybího těla.Proto jsem si myslel,že mám na prutě gigantického okouna nebo pěkného candáta.Až najednou ryba vyjela k hladině a ukázalo se,že mám na prutě (k mému překvapení)štiku!Ale to už jsem štiku pomalu naváděl na podběrák,ještě jednou sebou mrskla v rodném živlu a byla moje.Nebyla to žádná velikánka,měřila 60cm a vážila 2kg ale měli jsme z ní velkou radost.Tak tedy dobrý začátek.Po tomto úlovku jsem na gumové ocásky nic nechytl a proto jsem jej vyměnil za oblíbenou meppsku a chytil okouna 30cm.Byl jsem tedy s úlovkem spokojen i když jsem očekával větší úlovek okounů.

Pstruh

Psal se listopad 2000…
Jeli jsme s tátou provláčet Orlici do Častolovic,kde se v září konalo ME v muškaření.Začali jsme u chaty v tůni.Hned na první nához jsem chytil lipana.Druhého jsem chytil o kus dál v tůni u velkého pařezu.Obě ryby jsem chytil na černou rotačku č.2.Asi po hodině kdy jsme seděli u chaty a odpočívali, jsme se rozhodli,že půjdeme stejnou trasu ještě jednou.Půjčil jsem prut tátovi a ten zas na první hod měl záběr,chytil menšího duháka,opatrně jsme ho pustili zpět a šli jsme dál.Došli jsme bez záběru až dozadu k totemu a táta převázal na zeleného woblera (7cm) a začal prohazovat tůň.Asi při pátém náhozu dostal tvrdý úder do prutu a začal divoký boj,ve vodě se blýskalo žluté rybí tělo ale do poslední chvíle jsme nevěděli co máme na prutě.Až potom ryba vyskočila nad hladinu a ukázalo se že je to velký pstruh obecný.Když jsme ho úspěšně zdolali,hned jsme ho začali měřit,měl 40 cm.Měli jsme z něj velkou radost ale protože pstruzi už byli hájení,opatrně jsem ho pustil zpět do vody.Ještě jednou se na mě podíval rybím okem a zmizel v hlubině.Dál už jsme v tomto úspěšném dni nic nechytli a jeli jsme s krásnými zážitky domů.

 

Komentář ke článku (0)

Poorličani pod drobnohledem

14.3.2009 NOVINKA Ostatní, Trvalý odkaz

Krátké pojednání o mých rybářských kamarádech z poorlického jádra, se kterými trávím čas na rybách, v restauračních zařízeních ale i při jiných aktivitách. Seřadím je abecedně, aby snad na sebe kluci nažárlili. 

 

Bulk:

Můj první MRKospolubojovník. Pamatuju si na časy, kdy jsme na kole objížděli všemožné vodní plochy v okolí našeho města. Bulka jsem poznal jako téměř ortodoxního feedraře a musím říct  že na feeder opravdu umí chytat skvěle. Díky němu jsem si vlastně koupil feedrový prut. Je to člověk s vytříbeným módním vkusem, především co se tyká účesů a výběru rybářské obuvi, nemá mezi poorličany konkurenci.Snad Kubo letos budeš mít na ryby víc času a něco spolu ještě odchytáme :-).                      P.S.: Na ty svatební koláčky jsem se fakt těšil!

Hugo Fisher:

Familiérně též přezdívaný Ježďa. Vstoupil na MRK jako uragán, a jeho závěsoví okouni jsou legendární. Vláčkař tělem i duší, i když občas si stěžuje že je mu zima, že moc fouká, kopřivy moc pálej a voda je moc mokrá. Mistr okounů, mistr rozkoše :-) Od doby co poznal woblery firmy Rapala, není s ním moc k vydržení. Řekl bych, že už mu z toho trošku hrabe, samozřejmě pouze v dobrým smyslu :-) Na ryby s ním jezdím moc rád, i když má trošku problémy s orientací v čase, jeho červený žihadýlko pro dvě osoby nás zatím vždycky dovezlo na místo určení. Výborný fotograf, fotky od něj jsou pýchou mého fotoalba.                          PS: Honzíku, letos si toho sumíka už chytneš!

 Mr.Stick:

Kdo by neznal slavného Mrštíka? Uznávaný a respektovaný odborník z internetových diskuzí. Pro ryby dělá maximum. Není mu cizí jet kvůli nim i několik set kilometrů. Výborný plavačkář i vláčkař. Svoje umění umí také náležitě prodat a začíná se objevovat jako autor odborných článků v různých rybářských periodikách. Jako u předchozího člena, i on má občas problémy s časem, možná mu koupím hodinky s vodotryskem. Podle mého názoru nástupce Kuby Vágnera. Určitě to někam dotáhne, a já se ho budu držet jako klíště :-)

Pavel Z.:

Pavlík je můj oblíbenec. A já jeho taky. Na festivalu v Trutnově si mě totiž adoptoval jako svého syna! Nejzkušenější a troufám si napsat i nejlepší vláčkař naší party. Velký sportovec, nejlépe mu jdou šipky a kulečník. Mimo to umí taky kouzelný věci s Photoshopem, což se rybářům někdy může  hodit. Rád si dá sem tam pivko, jako já :-)                                                                  

PS: Pavlíku, místo na poličce pro poháry pořád mám

 

Článek bude aktualizován

Komentář ke článku (10)